2010-09-29 - Grundfoci hírek

Okos használta ki a szolnokiak buta hibáját

Hiába támadta szinte végig az egész mérkőzést, és játszott fölényben a MÁV II. együttese, mivel nem sikerült gólt szerezniük a fölényük meddőnek bizonyult, míg a taktikus vendégek kihazsnálták a szolnokiak hibáit és megnyerték a mérkőzést.

Szolnoki MÁV FC II—Gyula 0-2 (0-1)
Szolnok, 100 néző, vezette: Bánáthy (Török S, Somodi I.).
Szolnok: Rézsó — Bálint P., Szakács, Szalai (Blaskovits, 81.), Rokszin — Szecsei E., Urbán-Szabó — Benedek (Szecsei P., 69.), Ngalle, Lengyel B. — Marozas (Kalmár, 46.). Edző: Bontovics Ferenc.
Gyula: Harman — Rostás, Vincze, Gócza, Valentényi — Wéber, Bálint B. (Bagyinszki, 67.) — Okos, Nagy, Balogh — Czira (Ponyokai, 75.). Edző: Fodor Sándor.

22. perc: Jobb oldali szöglet után Czira Gábor öt méterről csúsztatott a hazai kapuba, 0-1.
60. perc: A Szolnok saját térfelén labdát veszített, Rézsó kapujából kifutva próbált tisztázni, ám kipattant róla a labda, s tizennyolc méterről Okos a nevének megfelelően okosan az üres kapuba emelt, 0-2.

Bontovics Ferenc: — Hiába támadtuk végig a mérkőzést, mezőnyfelőnyünk meddőnek bizonyult. Kínálkozó lehetőségeinket elpuskáztuk, egy pontrúgás és egy egyéni hiba pedig megpecsételte sorsunkat.
Fodor Sándor: — Ma taktikusan és fegyelmezetten oldottuk meg az előírt feladatot. Egy technikás csapatot győztünk le, úgy érzem megérdemelten.