2008-07-10 - Grundfoci hírek

KUPÁK HÁBORÚJA

Előző két GRUNDFOCI KUPA sikerén felbuzdulva közösségi portálunk júliusban sem hagyja magára a kispályás labdarúgás szerelmeseit. Egy kicsit azonban megkevertük a paklit, álmodtunk egy merészet, és eszközöltünk egy teljen újfajta kihívást. Ez nem egy szimpla, grundfocis csapatok közötti megmérettetés. Sokkal többről van szó! A becsületről! Mindannyiunk becsületéről, hogy megmutassuk és egyben eldöntsük melyik kupasorozat rendelkezik felkészültebb, erősebb, ügyesebb alakulatokkal! Ellenfeleink a KAMINO.HU VÁNDORKUPA legjobbjai közül kerülnek ki. A tét tehát nem kicsi. Július 26-án szombaton eldől melyik kupasorozat csapata nyeri el a 3. GRUNDFOCI KUPA, és a 21. KAMINO.HU VÁNDORKUPA győztesének járó trófeát!!!

• Időpont: 2008. július 26., szombat., reggel 9 órától
  • Helyszín: Budapest, XVII. ker. Pesti u. 86, Rojik pálya (Rákoskeresztúr városközpont)
  • Pályák jellege: a sportcentrum négy részre osztható műfüves pályája
  • Nevezési díj: 15.000,- Ft/csapat
  • Nevezési határidő: 2008. július 26., csütörtök.
  • Maximális nevezési létszám: 32 csapat, az előnevezések sorrendjében.
Nevezési feltételek:
  • Férficsapatok
  • Egy csapatban max.15 fő nevezése lehetséges. Egy játékos csak egy csapatban szerepelhet.
  • A mérkőzéseket az igényeknek megfelelően négy darab 40x20-as műfüves pályán rendezzük
  • Nevezni a nevezési díj felének előzetes befizetésével lehet!
  • Az adminisztráció a kupa helyszínén reggel 8.00 - 8.45-ig.
  • Nevezési feltétel továbbá a helyszínen leadott nevezési lap, melyet az első mérkőzés megkezdése előtt kell a rendezőségnél átvenni, kitölteni és leadni. A nevezési lapon később módosítani nem lehet.
A kupa menete:
  • A nevezett csapatokat 4 fős csoportokba osztjuk, ahonnan az első kettő csapat jut tovább. (Amennyiben a torna lebonyolítása úgy követeli meg, adott esetben erre akár a legjobb csoport harmadikoknak is lehetőségük adódhat! - lásd. Vb-rendszer).
  • A sorsolásnál a két kupa csapatai 2-2-es arányban lesznek egymás mellé sorsolva.
  • A csoportmérkőzések a sorsolás után, pontban 9.00-kor kezdődnek. A torna ezután egyenes kieséses rendszerben folytatódik, majd végül következnek a helyosztók.
  • A csoportok végeredményét a következő tényezők döntik el: 1. több pont, 2. egymás elleni eredmény, 3. jobb gólkülönbség, 4. több rúgott gól.
  • Azonos pontszám esetén, - mini tabella alapján - csak az azonos pontszámot elérő csapatok egymás elleni eredménye dönt (pont, gólkülönbség, több rúgott gól sorrendben).
Játék szabályok:
  • A játéktér mérete: 20x40 méter.
  • A mérkőzések játékideje: 2x12 perc futóórával.
  • A mérkőzéseket 5-ös méretű labdával kell játszani.
  • A mérkőzés megkezdéséhez egy csapatból 5+1 játékos részvétele szükséges.
  • Egy játékos csak egy csapatban játszhat!
  • A labda oldalról való játékba hozását a vonalról, vagy a vonalon kívülről kézzel, ill. lábbal lehet elvégezni. Az ellenfélnek 3 métert szabadon kell hagyni!
  • Becsúszó szerelés nem engedélyezett, ebben az esetben szabadrúgás jár.
  • Az alapvonalat elhagyott labdát csak a kapus hozhatja játékba. A labda játékba hozatala kézzel és lábbal is történhet.
  • A labda akkor kerül szabályosan játékba, ha a büntetőterületet elhagyja.
  • A kapus minden esetben átdobhatja a labdát a felezővonalon, de gólt nem érhet el, csak ha a labda játékban volt.
  • Ha a kapusról az alapvonalon túlra kerül a labda, a mérkőzés szöglettel folytatódik.
  • Hazaadás a nagypályás szabályoknak megfelelően történik.
  • A játékos cserék a felezővonal melletti területen történnek.
  • A játékvezetők sárga, illetve piros lapokat alkalmaznak. A kiállítás időtartama 2 perc, 5 perc, vagy végleges. A véglegesen kiállított játékos helyett 5 perc elteltével egy másik játékos játszhat tovább.
  • A végleg kiállított játékos automatikusan nem játszhat a soron következő mérkőzésen, de a versenybizottság az eset súlyosságától függően hosszabb, esetleg végleges eltiltást is kiszabhat.
  • A büntetőrúgás a kaputól 7 méterre, a büntetővonalról történik.
  • Szabadrúgás elvégzésénél - a labdás játékos kérésére - az ellenfél bármely játékosa 5 m-re állhat.
  • Ha a kapus a büntetőterületen kívül kézzel ér a labdához, 2 perces kiállítást von maga után.
  • Ha mezőnyjátékos kézzel hárít a büntetőterületen belül, a büntető mellett 2 perces kiállítást von maga után.
  • A helyosztók esetén 3-3 hetes rúgás dönti el a találkozó kimenetelét. Ha a 3 rúgás után nincs döntés, azoknak kell következniük, akik még nem lőttek.
  • Abban az esetben, ha egy csapat valamely ok folytán nem áll ki soron következő mérkőzésére, az előző mérkőzéseinek eredményeit töröljük.
Díjazás:
  • 1-3. helyezett csapatnak kupa.
  • 1-6. helyezett csapatnak oklevél.
  • A kupát nyerő csapat megkapja a KAMINO.HU Labdarúgó Vándorkupa vándorserlegét, amely feljogosítja a következő KAMINO.HU tornán való ingyenes részvételre!
  • Különdíjban részesül a tornán legjobban szereplő U21-es csapat is (kupa + oklevél) !!!
  • Legtöbb gólt lövő játékosnak: gólkirályi trófea + oklevél.
  • Legkevesebb gólt kapó csapat kapusának: legjobb kapus trófea + oklevél.
  • Legkevesebb szabálytalanságot elkövető csapat részére: Fair-play Díj + oklevél.
Extrák:
  • A kupán résztvevő csapatok mérkőzései részét képzik a GRUNDFOCI.HU ranglistáinak is.
  • Valamennyi mérkőzés végeredménye beleszámít honlapunk PONTSZÁMSZERZÉSI rendszerébe (győzelem 30, döntetlen 10, valamint minden lejátszott mérkőzés plusz 10 kreditpont).
  • A csapatok címerének havi két alkalommal való megjelenése Nemzeti Sportos felhívásunkban.
  • További kapcsolódó cikkek a Kupával, annak csapataival és játékosaival kapcsolatban.
Az esemény helyszínének megközelíthetősége tömegközlekedéssel:
  • Újpalotáról a 46-os, az Örs Vezér Teréről a 61-es, Kőbánya Városközpontból a 62-es, Pestszentlőrincről a 80-as, Kőbánya-Kispestről pedig a 98-as autóbusszal.
Egyéb fontos információk:
  • A tornán minden játékos saját egészségi állapotának ismeretében a saját felelősségére vehet részt!
  • A verseny során bekövetkezett sérülés, baleset esetén a verseny szervezői semmiféle felelősséget nem vállalnak!!!
  • Az öltözőkben illetve a sportpályán hagyott érték- és vagyontárgyakért a kupa szervezői ugyancsak nem vállalnak felelősséget!!!
További információkért a honlap mellett a következő elérhetőségeken érdeklődhettek:
  • E-mail: kozelka.zsolt@inter-x.hu
  • Telefon: 20/532-0580
  • MSN: zsoltikozelka@hotmail.com