2010-05-20 - Grundfoci hírek

Harcban az ezüstért

Ítéletidőben, a körülményekhez képest kitűnő pályán a lipóti csapat remek, gólra törő játékkal, okos taktikával fektette két vállra a mezőnyben jól játszó badacsonytomaji csapatot.

Badacsonytomaj-Lipót-Pékség 0-3 (0-1)

Badacsonytomaj, 100 néző. V.: Pados.

Badacsonytomaj: Simon – Kiss K., Szabó A., Hegedűs, Kiss G., Bodai (Kiss M.), Tóbiás (Ferenczi), Fonnyadt, Csala, Szőcze, Nagy Zs. Edző: Török Zoltán.

Lipót: Deli – Ásványi, Dombi, Töltősi, Tóth D., Dömötör (Visy), Planéta, Burkus, Lappints (Magyar), Fajkusz, Gál B. (Krén). Edző: Gunyhó Ferenc.

Gsz.: Tóth D. (2), Dömötör.

A 10. percben Gált szabálytalanul szerelték a kaputól 26 méterre, a szabadrúgást Tóth Dénes nagy erővel a bal felső sarokba lőtte. 0-1. A 30. percben Simon kapus szél miatti nagykirúgását kollégája Deli bravúrral hárította.Az 51. percben Lappints beadását Dömötör 5 méterről bombázta a hálóba. 0-2. A 67. percben Lappints bal oldali beadását Fajkusz a jobb kapufára fejelte. A 90. percben Tóth Dániel lőtt szögletet, a labda érintés nélkül a jobb felső sarokba vágódott. 0-3.

Jók: Simon, Szabó, Fonnyadt, ill. az egész csapat.

Török Zoltán: – Irreális időben a jobb erőkből álló vendégek megérdemelt győzelmet arattak.

Gunyhó Ferenc: – Ritka szép gólok és jó játék.