2011-03-11 - Grundfoci hírek

Futsal NB1: a 17. forduló előtt - Videó!

Hozzánk - kispályás játékosokhoz - bizonyos szempontból közelebb áll a futsal, mint a nagypályás labdarúgás. Sajnos a focinak ez a "szakága" viszont nem kap megfelelő sajtónyilvánosságot, annak ellenére sem, hogy tavaly Magyarországon rendezték az Európa-bajnokságot. Lássuk hogy áll a magyar élvonal 6 fordulóval az alapszakasz vége előtt.

A bajnoki címvédő Rába ETO és a tavalyi ezüstérmes Berettyóújfalu kimagaslik a mezőnyből. Erre a két csapatra épül a magyar válogatott, ráadásul ezen a héten hétfőn egymással kerültek szembe, melynek egy izgalmas pontosztozkodás lett a vége.

3 perc után döntetlen volt az állás, ebben nincs is semmi különös, viszont az talán meglepő, hogy addigra már 1-1 állt az eredményjelzőn. A vendég győriek szerezték meg a vezetést Lódi Tamás góljával, amelyre a román Togoi Victor Cosmin szinte azonnal válaszolt. Ezután sokáig nem esett gól, habár gyakran forogtak veszélyben a kapuk. A kapusokon szinte nem lehetett kifogni, ha mégis sikerült, akkor a játékosok hibáztak, vagy a kapufa végezte a dolgát.
A mérkőzés hajrájában időt kért a hazai csapat, majd kapusukat mezőnyjátékosra cserélték. Ezt a mezőnyfölényt nem bírták elviselni a győriek: fél perccel a lefújás előtt a brazil Michel Melo José labdája utat talált a vendégek kapujába.
Ezután a Berettyónak már csak pár másodpercet kellett kibírnia, ám - miután az ETO is feláldozta kapusát - érkezett Dróth Zoltán, és beállította a 2-2-es végeredményt.

MVFC Berettyóújfalu - Rába ETO 2-2
G:
Togoi Victor Cozmin, Michel Melo José; ill. Lódi Tamás, Dróth Zoltán

A forduló másik nagy rangadóján a negyedik helyezett FTC három góllal verte a bronzérmes pozícióban álló Cső-Montage-t, melynek következtében a két csapat helyet cserélt a tabellán.

Pedig a vendégek sokáig bizakodhattak, hiszen már a 3. percben megszerezték a vezetést Simon Zsolt révén, ráadásul 10 perccel a vége előtt is 0-1 állt az eredményjelzőn. Ám aztán beindultak a ferencvárosiak: 7 perc alatt 5 gólt szereztek, amire az üllőiek csak egyetlen találattal tudtak válaszolni.

FTC-6x6 Taxi - Üllő FC Cső-Montage 5-2
G:
Csopaki István 2, Temesi Norbert, Bita László, Érsek Róbert; ill. Simon Zsolt 2

A forduló szenzációja mindenképp az utolsó helyen álló Nyíradonyi Huszárok győzelme volt az ötödik Colorspectrum Aramis ellenében, de a GYFBSK Újpesten elért győzelme is a meglepetés kategóriába sorolható.

Nyíradonyi Huszárok - Colorspektrum Aramis 4-3, Újpest FC - GYFBSK-Medical Investment 2-3, Vasas Fortuna Futsal - Rubeola FC Csömör 8-2, B. Volán Szabadidőközpont - Ózd Városi SE 10-7

12. Rubeola FC Csömör 16 3 1 12 52-92 10

Bónuszként pedig íme egy videó a női NB1 legutóbbi fordulójából, rengeteg góllal: