2011-04-27 - Grundfoci hírek

Bajnokok Ligája: Manchesteri gála Gelsenkirchenben - Videó!

A Schalke és az MU közötti különbség mértéke a gólok arányában nem igazán mutatkozik meg, de ez csak a németek kapusának, Neuernek köszönhető. Az első félidőben óriási nyomás alatt volt a kapuja, de sehogy sem lehetett ellőni mellette a labdát. A második félidő közepén aztán jött Giggs és Rooney gólja gyors egymásutánban, amitől aztán vissza is állt a United, de a hazaiak ezután se tudtak igazi helyzetet kialakítani.

Az összefoglaló előtt egy kis statisztika. BL-elődöntőhöz képest óriási volt a két csapat közötti különbség, ráadásul a vendégek javára. A labdabirtoklást 65-35 százalék arányban nyerték az angolok, kétszer annyi lövésük (16-8), kétszer annyi kaput találó kísérletük (10-5), valamint kétszer annyi szögletük (6-3) volt. Érdekes módon azonban szabálytalanságok számában is Rooney-ék "nyertek", pedig a Schalke 04 az elődöntő legszabálytalanabbnak tartott csapata az eddigi menetelést figyelembe véve. A statisztikához még a sárga lapok száma tartozik: ebben sikerült "győzniük" Raúléknak, 2-1-re.