2008-12-02 - Grundfoci hírek

23. Kamino.hu Vándorkupa

Félig-meddig kispályás hírportál lévén folyamatosan igyekszünk "jelen lenni" közösségünk portálunk tagjainak saját rendezésű tornáin, illetve nagyobb megmérettetésein. Pinkóczi Tibor három és fél éves odaadó munkájának köszönhetően a Kamino.hu immár 23-ik vándorkupáját rendezte. Noha fizikailag nem mindig lehetünk az eseményen, azonban egy fényképekkel illusztrált hír, és egy programajánló erejéig továbbra is örömmel támogatunk minden hasonló kezdeményezést.

Kozelka Zsolt:

A torna mérkőzéseseményeit böngészgetve azt látom, mintha egy kissé kicserélődött, megerősödött volna a mezőny...

Pinkóczi Tibor:

Eljutottunk odáig, hogy nem két-három csapat esélyes a végső győzelemre. A 4. Grundfoci Kupát nyerő FC Mesziti például most veretlenül lett második... Az igazi csúcs a 2. Sára Kupa volt, hiszen a győztes Mad-Dogs mellett a Trans Am Futsal, és a Csövesek is a hazai elitet képviselik. De a többi csapatot sem lehetett leírni, hiszen a Kamino.hu, a Steel-Car Kft. és a szolnoki Silver Profi ugyancsak sikeresen szerepelt. A torna eredetileg 16. Kerületi Ifjúsági Kispályás Labdarúgó Vándorkupa néven indult. Aztán törölni kellett, hogy "ifjúsági", majd, hogy "16. Kerületi" jelzőt. Mára már a környék legmeghatározóbb sorozatává nőtte ki magát. Az első kiírás például még öt csapattal, betonos pályán zajlott, a 25. Szilveszteri torna pedig előreláthatólag már 28 gárdával kerül megrendezésre.

Milyen díjazásra számíthatnak a nevezők?

A torna teljesen nyílt, bárki benevezhet. Vándorkupánk hagyománya, hogy a győztes mindig ingyen jön a következő kiírásra - ez a fődíj! Az első négy helyezett kupát kap, az első három érmeket, illetve, hogy senki se távozzon üres kézzel, minden nevezőnek díszoklevéllel köszönjük meg részvételét. Ezen felül az első 4-8 csapat labdát is nyer, erre vonatkozóan lehetséges szponzorainktól várok még visszajelzést. Különdíjasaink is szoktak lenni - legsportszerűbb csapat, legjobb játékos és legjobb kapus és gólkirály. Szilveszteri torna lévén - amely egyben a 25., azaz jubileumi is lesz! - külön díjazzuk az elmúlt három és fél év legjobb csapatait, játékosait! Akik utolsó két év végi kupánkra beneveznek egy 10 db-os pólógarnitúrát kapnak ajándékba. Ennek felajánlója, névadó szponzorunk.

A szilveszterről nekem a pezsgő is eszembe jut...

Igen, majd elfelejtettem! A sportcsarnok büfése is beszállt támogatóink körébe, noha ő egy-egy rekesz sört és üdítőt említett, a pezsgő tényleg jobban hangzik.

Gondolom az indulók között ott lesz saját alakulatod, a Kamino.hu is?

Persze, számunkra a részvétel kötelező. Ugyan elég rég nyertünk tornát, de nem adjuk fel!