MetroSport Amatőr Torna

- 2013. Szeptember 15. Vasárnap

Helyszíne: METROSPORT pálya

1162 Budapest, Csömöri utca 158.

A pálya mérete: 20x40 méter, talaja: újgenerációs műfű, vonalakkal határolt, kézilabda kapuval felszerelt.

Nevezési Feltételek:
- Férficsapatok: 12.000.-

- Egy csapatban max.12 fő nevezése lehetséges.
- Egy játékos csak egy csapatban szerepelhet.

- A tornán nem szerepelhetnek a következő bajnokságokban érvényes igazolással rendelkező játékosok: futsal NB1, nagypálya NB1, NB2, NB3, bármilyen külföldi bajnokság

Nevezési határidő:

2013. szeptember 12. csütörtök 16.00.(vagy a max.csapat létszám eléréséig)

Lebonyolítás:

Az első 12 nevezést tudjuk fogadni!

( További Csapatok nevezése esetén a tavalyi tornához hasonlóan idén is megnyitjuk a ’B’ pályát / 20x40 méteres, palánkos, 5x2-es kapukkal /, ahol egy 5 Csapatos csoportot tudunk lebonyolítani! )

Nevezés,Információk:

Nevezni a helyszínen a Foci-Tenisz irodában is tudtok, minden munkanap 15.00.-20.00. óráig!

Játékszabályok

·         A játéktér: kézilabda pálya méretű, műfüves pálya, 3x2-es kapukkal.

·         Játékidő a csoportmérkőzések alatt: 2*10 perc, a rájátszásban: 2*12 perc

·         Cipők: terem-, illetve műfüves cipők.

·         Labda: 4-es és 5-ös méretű, normál foci labda, amelyet a csapatok hozzanak magukkal. Mindig a sorsolásnál elöl álló Csapatnak kell biztosítania a labdát.

·         Játékrendszer: 5+1. A mérkőzés megkezdéséhez egy csapatból min. 5 játékos (melyből egy kapus) szükséges.

·         Ha egy csapat létszáma 4 fő alá csökken a mérkőzést be kell szüntetni és a vétlen csapat számára kell jóváírni! Ha egy csapat ( sérülés vagy bármi más okból ) nem tud kiállni az utolsó csoportmérkőzésére annak eredményét az összes korábbi eredménnyel együtt ( 3 ponttal és 5-0-s gólkülönbséggel ) az ellenfelek javára írjuk jóvá!

·         Egy játékos csak egy csapatban játszhat!

·         Az oldalról való játékba hozást a vonalról vagy a vonalon kívülről kell lábbal elvégezni. Az ellenfélnek 3 métert szabadon kell hagyni!

·         Becsúszó szerelés nem engedélyezett, ebben az esetben közvetlen szabadrúgás jár.

·         Az alapvonalat elhagyott labdát csak a kapus hozhatja játékba. A  labda játékba hozatala kézzel történik.

·         A  labda akkor kerül szabályosan játékba, ha a büntetőterületet elhagyja.

·         A kapus minden esetben átdobhatja a labdát a felezővonalon, viszont gólt nem dobhat, csak rúghat.

·         Ha a kapusról az alapvonalon túlra kerül a labda, a mérkőzés szöglettel folytatódik.

·         Hazaadás a nagypályás szabályoknak megfelelően történik.

·         Játékos cserék a felezővonal melletti területen, a cserezónában történnek.

·         A játékvezetők sárga, illetve piros lapokat alkalmaznak. A kiállítás időtartama 2 perc, vagy végleges. A véglegesen kiállított játékos helyett 5 perc elteltével egy másik játékos játszhat tovább.

·         A végleg kiállított játékos automatikusan nem játszhat a soron következő mérkőzésen, de a versenybizottság az eset súlyosságától függően hosszabb, esetleg végleges eltiltást is kiszabhat.

·         A  büntető rúgás a kaputól 7 méterre történik.

·         Szabadrúgás elvégzésénél - a labdás játékos kérésére - az ellenfél bármely játékosa 5 m-re állhat. Abban az esetben viszont, ha az ellenfél bármely játékosa szándékosan akadályozza a gyors végrehajtást, a játékvezető sárga lappal figyelmeztethet.

·         Ha a kapus a büntetőterületen kívül szándékosan kézzel ér a labdához, 2 perces kiállítást von maga után. Ha mezőnyjátékos kézzel hárít a büntetőterületen belül, 2 perces kiállítást von maga után. Nem szándékos kezezés nem von maga után büntetést!

·         Egyenes kieséses rendszerű kupatalálkozón döntetlen esetén 3-3 büntető rúgás dönti el a találkozó végkimenetelét. Ha a 3 rúgás után nincs döntés, akkor már azoknak kell rúgnia, akik még nem lőttek hetest.

Figyelem! Mérkőzés előtt, alatt és után a játékvezetőt, ellenfelének játékosát, vezetőit tettlegesen bántalmazó, önmagáról megfeledkező, botrányt okozó labdarúgót és csapatát a versenybizottság azonnal kizárja a további küzdelmekből.

A csapatokra az első csoport mérkőzésre való megjelenéskor 5 perc várakozási idő van. A további csoportmérkőzéseknél várakozási idő nincs.